Kohvikutepäev 18.06.2022

Kohvikutepäevad on Eestis muutunud väga populaarseks – see on üks tore võimalus avastada Eestimaad, sattuda paikadesse, kuhu muidu tavaliselt ei satu, kogeda maitseid, mida varem ei ole kohanud, kohtuda huvitavate inimestega – kuulata nende lugusid koos suurepärase toiduga.
18. juunil toimub Viru Toidu kohvikutepäev 2022. Ida-Virumaal on avatud 16 kohvikut – nende seas on erimenüüd pakkuvad kohvikud, juba endale nime teinud kokkade ja pagarite eestvedamisel ühepäevakohvikud ja mõnusad kodukohvikud, mille perenaised-peremehed kutsuvad külalisi otse oma koduhoovi.
Katrin Larens, MTÜ kohalik Toit eestvedaja „Viru toidu kohvikutepäev toimub juba kolmandat korda. Meil on väga heameel, et osalevaid kohvikuid tekib aastatega ikka juurde. Meie eesmärk on tutvustada Viru toidu võrgustikku, meie liikmeid ning utsitada kodukohvikuid kasutama kohalikku toorainet. Me kõik teame, kui oluline on toidu tootmine ja kohalike ettevõtjate panus sellesse. Seega oleme andnud avatavatele kohvikutele võimaluse osta oma tooraine Viru toidu liikmetelt, sellega annate panuse ettevõtjate toetamisele ja kohaliku toidu tarbimisele. Nüüd loodame, et kohvikuid tuleb külastama suur hulk toidusõpru.“
Kohvikud on ametlikult avatud kella 11st 17ni, aga mõned teevad uksed varem lahti ja sulgevad veel hiljem. Leia täpne info iga kohviku ürituse juurest.
VIRU TOIDU KOHVIKUD:
1. Kuremäe Apteegi kohvik
2. K5 Kokteilikohvik
3. Jõekalda Kodukohvik
4. Külaotsa kodukohvik – Nele Köögis
5. Kaevuri maja hoovikohvik
6. Pagarikoja Pavlova- ja täpitassi ning tänavatoidu kohvik
7. VANAKOOLI? kodu&kohvik
8.Lammas ja Roos
9. Bon Appetit
10.Varja Koogikohvik
11. Liimala Segu7
12. Merepargi ApartHotel & Cafe
13. Leivakodu
14. Purtse Bullerby Von Taubes
15. Sulav Teekann Tagavälja talus
16. Mereääre Kalamehe kohvik
NaviCupi kaardirakenduselt on kõik Viru Toidu kohvikutepäeval osalevad kohvikud näha. Laadi alla NaviCupi mobiiliäpp, et sul oleks lihtsam neid jälgida.
https://navicup.com/event/viru-toidu-kohvikutepaev-18-06-2022
Jälgi Viru toidu facebookilehel üritust Viru toidu kohvikutepäev 2022, et olla kursis toimuvaga.

MTÜ Kohalik Toit